Burak Sağyaşar Fan Sitesi
Forumdan Yararlanmak İçin Lütfen Üye Olunuz!
Sırıtmak
Forumdan Yararlanmak İçin Lütfen Üye Olunuz!
Sırıtmak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kayıt OlKayıt Ol  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yapGiriş yap  
.:: Burak Sağyaşar Fan En Son Mesajlar ::.
En Son Konular ve Cevaplar
Son Gönderen
Gönderme Zamanı
Paz 05 Ağus. 2012, 12:25
Paz 05 Ağus. 2012, 12:24
Çarş. 01 Ara. 2010, 17:42
Çarş. 06 Ekim 2010, 15:53
Salı 07 Eyl. 2010, 21:34
C.tesi 04 Eyl. 2010, 01:42
Salı 31 Ağus. 2010, 14:18
Ptsi 30 Ağus. 2010, 19:17
Ptsi 30 Ağus. 2010, 18:00
En iyi yollayıcılar
rap_hande (2967)
''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' Vote_lcap''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' Voting_bar''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' Vote_rcap 
BuRaközqe (2584)
''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' Vote_lcap''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' Voting_bar''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' Vote_rcap 
İsterdim (2522)
brk_dry (2249)
DJ_TEHLİKE (2000)
JustiN & BuraK <3 (1784)
rapper_1923 (1671)
Floodcu (1574)
ARZU-C (1015)
utkuarmi (713)

''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
selineburak
Isınan Üye
Isınan Üye
selineburak

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 28/10/08 Mesaj Sayısı : 40 Nerden : bolu Hobi : kitap okumak Meslek : öğrenci

MesajKonu: ''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' ''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' Icon_minitimePerş. 06 Kas. 2008, 18:19

KOMEDİ DÜKKANI HAYATINI DEĞİŞTİRDi
“KÜÇÜK KADINLAR”IN ARMİ’Sİ HANDE SORAL, SON GÜNLERİN SEVİLEN VE MERAK EDİLEN İSİMLERİNDEN.

'Küçük Kadınlar'ın Armi’si Hande Soral, son günlerin sevilen ve merak edilen isimlerinden. Oyunculuk hayatına 'Komedi Dükkanı' sayesinde tesadüfen başlayan genç oyuncu, ilginç hikayesini Trendy dergisine anlattı.

Hande Soral’ı kısaca tanıyabilir miyiz?- 1987 Şubat doğumluyum. Bu Şubat’ta 22 yaşında olacağım. Bursa, İnegöl’de doğdum. Ailem hálá orada yaşıyor. Ben Anadolu lisesinden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazandım ve buraya geldim. Bu sene 4’üncü yılım. Burada arkadaşımla birlikte yaşıyorum. Bundan sonra da İstanbul’da kalacağım.

Oyunculuk serüvenin 'Komedi Dükkanı' sayesinde başlamış, öyle mi?

Aslında tiyatro eğitimim vardı. Çocuk oyunlarında oynuyordum. Onun dışında diksiyon dersleri aldım. Babam beni konservatuvarın çocuk bölümüne her hafta götürüp, getirirdi. Tiyatro işine çok yoğunlaştım. Okulda da başarılı bir öğrenciydim. Bu yüzden başka bir alana yöneldim. Yine psikolojinin oyunculukla alakalı olduğunu düşünüyorum. Üniversitede tiyatrodan uzak kaldım. Ama hep içimdeydi. BKM ile görüştüm. Onlar çok aşırı tempoda çalışıyorlardı ve benim okulumla birlikte olmayacaktı. 'Okulun bitsin ondan sonra' dediler. Hep okulum bitsin diye bekliyordum. Tolga Çevik’i çok seviyordum. 'Komedi Dükkánı'nı seyretmeye arkadaşımla birlikte gittik. Sahneye birini istediler. Ben hemen elimi kaldırdım. Zaten arkadaşımla konuşuyorduk. 'Sahneye birini isterlerse kalkarım' diyordum. Kalktım ve bütün bölümü Tolga Çevik’le birlikte çektik. Yapımcı da çok beğenmiş. Çıkarken beni çağırdılar görüşmek istediklerini söylediler. Görüştük ve oldu.

Biraz şanslısın galiba?

- Şans, kader, kısmet artık ismi neyse. Doğru yer, doğru zaman. 'Öyle olması gerekiyordu oldu' diyorum her zaman. Bu benim dışımda planlanmış bir şey. Bence yaşamam gerekiyordu ve yaşadım. Zaten kaderciyim. Daha önceden de inanırdım. Ama artık çok fazla plan yapmamaya başladım. İleriye dönük öyle büyük hayaller kurmuyorum. Çünkü bazı şeyler lego gibi yerine oturuyor; bu durumda sizin çaba sarf etmenize gerek kalmıyor. 'Öyle yaparsam, böyle olursa' diye düşünmek bana hikaye gibi geliyor. Zaten ne olması gerekiyorsa oluyor.

'Küçük Kadınlar'da rol alman nasıl gerçekleşti?

- 'Küçük Kadınlar'a girişim de 'Komedi Dükkánı' sayesinde oldu diyebilirim. Beni izlemişler ve görüşmeye çağırdılar. İlk önce ajansla tanışmaya gittim. Süslendim püslendim. Yapımcı, yönetmen herkes oradaydı. 'Küçük Kadınlar’ın Armi karakteri için düşündük seni' dediler Bana bakıp; 'Yok artık' diyerek güldüler. Çünkü Armi karakteri erkeksi bir karakter. Erkek gibi sokaklarda top oynayan biri. Yine de bana bir tekst verdiler. 'Deneme çekimi yapalım' dediler. Ertesi gün deneme çekimi yapılacaktı. Ruh halime göre giyinen bir insanım. Saçlarım dümdüz, altımda yırtık bir kot, Converse, üstümde bir tişört ve sıfır makyajlı olarak gittim. Deneme çekimini yaptıktan sonra oradan ayrıldım. Taksim’deyken telefonum çaldı. 'Hande geri gelebilir misin' dediler. Meğer; 'Bu kız dünkü kız değil' diye düşünmüşler. Tekrar geri döndüm. Bana baktılar ve 'Aynı kız ama bugün farklı görünüyor. Yarın Burak’la birlikte bir deneme çekimi alalım' dediler. Hayatımda ilk defa bu kadar heyecanlandım. Öyle negatif enerji vermişim ki; kamera bozuldu ve bir buçuk saat beklemek zorunda kaldık! Ve o bir buçuk saat boyunca beni rahatlattılar. Tekrar deneme çekimi yaptık ve 'Küçük Kadınlar'a başladım.

Armi rolü çok sevildi. Seni bu kadar seveceklerini düşünmüş müydün?

- Aslında dizinin tutmaması için bir sebep yoktu. Çok güzel bir kadro, çok güzel bir hikáye. Ama özellikle Armi karakterinin bu kadar tutulacağını düşünmemiştim. Çok güçlü ve farklı bir karakter. İlgi göreceğini az çok tahmin edebiliyorsunuz. Ama genç kızların örnek aldığı bir karakter haline geldi. Tam o yaşlarda, ergenliğin geçiş döneminde bir bocalama yaşar bazı kızlar. Dıştan erkeksi hareketler ama içinde kadınsı duygular... Armi onu yansıtıyor biraz. Kızlar da ona benzemeye çalışıyorlar gibi geliyor bana. Çok güzel mesajlar alıyorum. Sete bir hayranım geldi. Annesi, dizinin ertesi günü alışverişe çıktıklarını söyledi. Ben o bölümde ne giyiyorsam gidip aynısını alıyormuş. Çok enteresan. Bu zor bir şey. Büyük sorumluluk gibi geliyor. Herkeste olduğu gibi Armi’nin de yanlışları var. Örnek alanların aslında bu dengeyi kurabilmeleri lazım. Örnek almak veya alınmak güzel. Ama Armi’nin yanlış yaptığı şeyleri de göz ardı etmemeleri gerekiyor.

Nasıl tepkiler alıyorsun?

- Özellikle 14-15 yaşlarındaki kızlar çok seviyor ve yolda çeviriyorlar. Elleri ayakları titriyor, konuşamıyorlar. Sadece; 'Seviyoruz' diyorlar ve hayran gözlerle bakıyorlar. Çok güzel bir şey.

Tecrübesiz olarak büyük bir prodüksiyonda önemli bir rolde yer aldın. Hiç zorlanmadın mı?

- Hiçbir şeyin zorluğuna inanmıyorum. Yani insan isterse yapabilir. Çok enteresan ama bana çok zor gelen, yapmakta zorlandığım şeyler olmadı. Bu işi yapan insanlar benim oynayabileceğimi düşündüyse, yapabileceğime inandılarsa ben de inanırım. Hiç zorlanmadım. Bu da; 'Büyük bir şans' diye düşünüyorum. Şansımı da iyi değerlendirdiğime inanıyorum. Bir de 'Komedi Dükkánı'ndan sonra Ayla Algan’la birlikte derslere başladık. Biliyorum ki; eğitim şart.

Utku’yla ileride neler olacak?

- Utku’yla iyiyiz, çok iyiyiz. Genç kızların tabiriyle Utku ile çıkıyoruz. Bir birlikteliğimiz var. Utku zaten her şeyi bıraktı geldi. Annesi onu geri götürmek için geldi. Ama Utku benden vazgeçmiyor. Ben de ondan vazgeçmeyeceğim. Bundan sonra neler olur bilemiyoruz. Sonuçta Armağan ve Utku devam ediyorlar, mutlular.

Genelde bütün dizilerde ilişki yaşayan karakterleri normal hayatta da çok yakıştırıyorlar. Sizi de yakıştıranlar oluyor mu?

- Oluyor. Normalde de sevgili olduğumuzu sanıyorlar. 'Burak Hande' diye ikimiz adına grup kurmuşlar. Burak’la çok iyi arkadaşız. Sinemaya gidiyoruz, geziyoruz. Görenler; 'Evet birlikteler' diye düşünüyorlar. Birbirimizi seviyoruz. Ama aramızda bir şey yok.

Seni çok beğeniyorlar. Sen kendini beğeniyor musun?

-Aynaya baktığım zaman kendimi beğeniyorum. Ama özellikle; 'Ben güzel bir kadınım' diyerek bakmıyorum. Genelde benim için; 'Hande’yi beğendikleri için oyunculuk teklifinde bulundular. Yoksa oyunculuğundan değil' diyorlar. Böyle şeylere inanmıyorum. Güzelliğin büyük bir avantajı olabilir. Ama eğer güzelliğini kullanarak bir yerlere gelmek istiyorsan, git fotomodellik yap! Ama sonuçta çirkin bir kadın değilim, kendimi beğeniyorum.

Aşk hayatın nasıl gidiyor. Bir sevgilin var mı?

- Yok, gerçekten vakit yok herhalde. Bir ilişki yaşamak büyük bir fedakárlık. İşimden veya okulumdan bir fedakárlık yapabilecek durumda değilim şu anda. Yalnızım yani. Onu da yürütürüm aslında. Ama her şeyin bir zamanı var. Gün gelecek o da olacak.
utkuarmi
Süper Üye
Süper Üye
utkuarmi

Kadın
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 09/09/08 Mesaj Sayısı : 713 Nerden : isTaNbuL Hobi : woLeyboL oynAmAk müZik dİnLeMek Meslek : öğRencİ

MesajKonu: Geri: ''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' ''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' Icon_minitimePerş. 20 Kas. 2008, 13:31

paylaşımın için tşkrler cnm bnm Gülümseme
ARZU-C
Burak Sağyaşar Fan
Burak Sağyaşar Fan
ARZU-C

Kadın
Yaş : 37 Kayıt tarihi : 02/02/09 Mesaj Sayısı : 1015 Nerden : istanbul Hobi : kitap okumak Meslek : ev kızı

MesajKonu: Geri: ''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' ''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' Icon_minitimePerş. 12 Şub. 2009, 18:10

eline sağlık
sweet_angel
Isınan Üye
Isınan Üye
sweet_angel

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 13/07/09 Mesaj Sayısı : 62 Nerden : burak'mın ve aRdâ^mın kaLßnden Hobi : yüzmeK aLısweRis Meslek : öqRenci

MesajKonu: Geri: ''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' ''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi'' Icon_minitimeSalı 14 Tem. 2009, 14:40

eLine sağLık

''komedi dükkanı hayatımı değiştirdi''

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası